Z życia szkoły

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "Gmina Żmigród moim domem"

ORGANIZACJA GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

 „GMINA ŻMIGRÓD MOIM DOMEM”

 

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku była organizatorem gminnego konkursu plastycznego „GMINA ŻMIGRÓD MOIM DOMEM”.

Tematyka konkursu koncentrowała się wokół hasła „Gmina Żmigród moim domem”, rozumianego zarówno w aspekcie historycznym jak i aktualnego obrazu miasta lub gminy. Prace zgłoszone do konkursu ukazywały historię, współczesność, najpiękniejsze zakątki urbanistyczne i przyrodnicze (legendarne, historyczne, współczesne).

Uczestnicy konkursu wykonywali prace wybraną techniką plastyczną- malarstwo, rysunek, grafika, wycinanka, wydzieranka.

Celem konkursu było wykształcenie poczucia tożsamości z rodzinnym miastem, wsiami, walorami przyrodniczymi z terenu gminy Żmigród, uwrażliwienie na piękno i oryginalność naszego regionu, rozbudzenie zainteresowania historią, kulturą i tradycją Żmigrodu oraz najbliższej okolicy, rozwijanie wyobraźni i zainteresowań plastycznych dzieci i młodzieży, wzbogacenie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych.

W konkursie udział brali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie, Szkoły Podstawowej w Radziądzu oraz ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku.

            Wszystkie nadesłane prace były wykonane w oryginalny i niepowtarzalny sposób. Jury miało trudne zadanie, aby wyłonić po trzy miejsca z każdej kategorii wiekowej. Postanowiono, że w poszczególnych kategoriach przyznają wyróżnienia.

Lista osób nagrodzonych:

Klasy 6-7

  1. Dobrosława Tadeusiak, kl 6.

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku

  1. Pola Kropielnicka, kl. 7.

            Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku

  1. Kacper Dumycz, kl. 7.

             Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku

Wyróżnienie- Kinga Bogumił, kl. 6.

                       Szkoła Podstawowa w Radziądzu

Klasy 4-5

  1. Maciej Niżyński, kl. 4.

           Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku

  1. Miłosz Karlik, kl. 5.

           Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku

  1. Natalia Witkowska, kl 5.

           Szkoła Podstawowa w Radziądzu

Klasy 1-3

  1. Maja Słomińska, kl. 3.

            Szkoła Podstawowa w Radziądzu

  1. Zuzanna Byrska, kl. 3.

            Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie

  1. Antonia Kropielnicka, kl. 3.

             Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku

Wyróżnienie- Jaś Czajkowski, kl. 1.

                       Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie

Wyróżnienie- Julia Turowska, kl. 3.

                      Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie

            W dniu 17.05.2018 r. nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom, podczas zorganizowanych Dni Patrona.

 

 

 

                                                                                                                 Paweł Janoś