Sport szkolny - UKS

XX JUBILEUSZOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW „PUCHAR WIOSNY”

09.05.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego odbył się już po raz XX Turniej Piłki Nożnej Chłopców „Puchar Wiosny”.  W jubileuszowym turnieju wzięły udział drużyny: SP Barkowo,  SP  Radziądz, SP Żmigród i gospodarz SP Powidzko. W imieniu Burmistrza Gminy Żmigród w jubileuszu wzięła udział p. Wioletta Owczarek pełnomocnik organizacji pozarządowych. Podczas otwarcia zawodów piłkarskich dyrektor szkoły Jerzy Siuda i organizator turnieju p. Paweł Bybel  w ramach podziękowania wręczyli opiekunom poszczególnych drużyn i zaproszonym gościom pamiątkowe statuetki.   Bardzo dobra współpraca w dziedzinie rozwoju kultury fizycznej z szczególnym uwzględnieniem dwudziestoletniej organizacji zawodów to efekt właściwego wsparcia finansowego i administracyjnego lokalnego samorządu.  Po części oficjalnej drużyny przystąpiły do rywalizacji piłkarskiej w systemie  gry „każdy z każdym”, w czasie 2x8min. Młodzi piłkarze przystąpili do gry bardzo zmotywowani i traktowali każdy mecz jako możliwość pokazania swoich umiejętności piłkarskich swoim rówieśnikom, trenerom i licznie zgromadzonym kibicom.

Wyniki rozegranych meczów:

1. SP Radziądz – SP Żmigród  -  1:12
  2. SP Powidzko – SP Barkowo -  9:4
  3. SP Radziądz – SP Barkowo -  4:9
  4. SP Żmigród – SP Powidzko -  5:0
  5. SP Radziądz – SP Powidzko -  3:5
  6. SP Żmigród – SP Barkowo -  11:0

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. SP Żmigród      -     9 pkt  -  26:1
  2. SP Powidzko    -     6 pkt  -  14:12
  3. SP Barkowo     -     3 pkt  -   13:24
  4. SP Radziądz     -     0 pkt  -    8:26

Na zakończenie XX Turnieju Piłki Nożnej organizatorzy wręczyli poszczególnym drużynom pamiątkowe dyplomy, puchary i medale dla zespołów, które zajęły miejsca I-III. W klasyfikacji indywidualnej najlepszym zawodnikiem został Kacper Targoni z SP Powidzko, najlepszym bramkarzem w ocenie trenerów został Marek Mosiek z SP Radziądz, najskuteczniejszym strzelcem został Nikodem Błoński z SP Żmigród, a najefektowniejszą bramkę zdobył Gracjan Barabach  z SP Barkowo. Dekoracji zawodników dokonali: dyrektor szkoły Jerzy Siuda, w imieniu Burmistrza Gminy Żmigród p.Wioletta Owczarek oraz p. Paweł Bybel  organizator imprezy.    Nagrody zakupiono z funduszy Uczniowskiego Klubu Sportowego  Debiut działającego przy      SP Powidzko a słodki poczęstunek sfinansowała  Rada Rodziców.

Paweł Bybel