Sport szkolny - UKS

XXVII Gminne Jesienne Biegi Przełajowe

27.09.2018 r. Szkoła Podstawowa w Radziądzu zorganizowała już po raz XXVII zawody biegowe dzieci i młodzieży szkół podstawowych Gminy Żmigród. Jest to cykliczna impreza sportowa promująca aktywność ruchową w prostej formie czyli biegu przełajowym. Tegoroczne zawody odbyły się w Rudzie Żmigrodzkiej na terenie boiska sportowego i placu zabaw. Reprezentacje poszczególnych grup wiekowych biegały na różnych dystansach dostosowanych do możliwości wytrzymałościowych uczniów. Nasi uczniowie potwierdzili bardzo dobrą dyspozycję wytrzymałościową i zdobyli szereg czołowych miejsc:

* kl.I – Salata Maja I miejsce, Działakiewicz Milena III miejsce, Szczepański Aleksander I miejsce, Pudłowski Piotr II miejsce,

* kl.II-III – Błaszak Maja III miejsce, Sułek Igor III miejsce,

* kl.IV-V – Pawłowska Maja III miejsce,

* kl. VI-VII – Matusiak Amelia I miejsce,

* kl. VIII – Smulska Natalia I miejsce, Brol Magdalena II miejsce, Rozmarynowski Mikołaj I miejsce, Stachowski Dominik II miejsce,

* Piróg Małgorzata kl.V – nagroda „fair play”.

Klasyfikacja   końcowa   szkół:

1. SP Żmigród

2. SP Powidzko

3. SP Radziądz

4. SP Barkowo

5. ZS Specjalnych

Na zakończenie zawodów organizatorzy wręczyli uczniom, którzy zajęli miejsca I-III pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Reprezentacje poszczególnych szkół otrzymały okazałe puchary.

Wszyscy zawodnicy skorzystali także z przygotowanego posiłku w formie pieczonych kiełbasek, a po wysiłku mogli zrelaksować się na placu zabaw pod opieką p. Grażyny Bybel, p. Pawła Bybel   i  p. Aleksandra Wrońskiego, którzy przygotowali uczniów do zawodów.

Paweł Bybel