Sport szkolny - UKS

Tenisowe sukcesy reprezentacji naszej szkoły 2018

W okres zimowym  prowadzone są rozgrywki w tenisa stołowego. Odbywają się one na różnych poziomach rywalizacji. W naszej szkole 15.02.2018 r. zostały zorganizowane szkolne rozgrywki tenisowe, które zostały poprzedzone rywalizacją klasową. Wyłoniono najlepszych tenisistów z poszczególnych klas, którzy stoczyli zaciętą walkę w turnieju szkolnym w kategorii dziewcząt i chłopców.

Wyniki turnieju dziewcząt:

 1. Bocianowska Maja kl. VB
 2. Baracz Paulina  kl. VI
 3. Tadeusiak Dobrosława  kl. VI

Wyniki turnieju chłopców:

 1. Targoni Kacper  kl. VB
 2. Górski Filip  kl. VA
 3. Król Bartłomiej  kl. VI

Wyłoniona reprezentacja naszej szkoły otrzymała od organizatora zawodów p. Pawła Bybel pamiątkowe statuetki i uzyskała prawo startu w turnieju gminnym.

 

19.02.2018r w Hali Gimnazjum odbyły się Gminne Zawody Tenisa Stołowego, których organizatorem była Szkoła Podstawowa w Żmigrodzie. W rywalizacji tenisowej wzięły udział trzy szkoły: SP Barkowo, SP Powidzko i gospodarz SP Żmigród. Mecze rozgrywano w kategorii dziewcząt i chłopców w systemie „każdy z każdym” do trzech wygranych setów i w końcowym wyniku do trzech wygranych meczów. Drużyna naszych dziewcząt w składzie: Bocianowska Maja, Baracz Paulina, Tadeusiak Dobrosława  prezentując bardzo dobry poziom tenisowy zdecydowanie pokonały swoje rywalki  3:0. Liderem zespołu była Maja Bocianowska, która zdecydowanie wygrała wszystkie swoje mecze i została najlepszą zawodniczką turnieju.  Dziewczęta potwierdziły wysoki kunszt tenisowy i zdobyły Mistrzostwo Gminy.

Klasyfikacja turnieju dziewcząt:

 1. SP POWIDZKO  -  2 pkt  - 6:0
 2. SP ŻMIGRÓD     -  1 pkt  - 3:5
 3. SP BARKOWO   -   0 pkt  - 0:6

W nieco słabszej dyspozycji była reprezentacja naszych chłopców, którzy wystąpili w składzie: Targoni Kacper, Górski Filip, Król Bartłomiej. Pomimo pełnego zaangażowania niestety ulegli swoim rówieśnikom z SP Barkowo 1:3 i drużynie gospodarzy 0:3 i ostatecznie zajęli III miejsce w turnieju.

 

Klasyfikacja turnieju chłopców:

 1. SP ŻMIGRÓD   -  2 pkt  -  6:2
 2. SP BARKOWO  -  1 pkt  -  5:4
 3. SP POWIDZKO  -  0 pkt  -  1:6

Podsumowania  dokonał organizator zawodów Jan Fedyna a pamiątkowe puchary, medale i dyplomy wręczyła wicedyrektor SP Żmigród Dorota Łukaszewska. 

Drużyna naszych dziewcząt będzie reprezentować  Gminę Żmigród w turnieju powiatowym.

 

22.02.2018r w Szkole Podstawowej w Prusicach  reprezentacja naszych dziewcząt odniosła bardzo wielki sukces zdobywając tytuł Tenisowego Mistrza Powiatu. Dziewczęta rozegrały trzy mecze z rówieśniczkami ze szkół: w Skokowie, Masłowie i Obornikach Śląskich nr 3.  Maja Bocianowska i Paulina Baracz okazały się bezkonkurencyjne i zdecydowanie pokonały zawodniczki w pierwszym meczu 3:1 w drugim, także 3:1 i w finale z SP 3 Oborniki 3:2. Dziewczęta w każdym meczu wspierała nasza rezerwowa Dobrosława Tadeusiak.   Mistrzowska  drużyna  naszych dziewcząt potwierdziła, że nawet w rozgrywkach powiatowych potrafią wykazać się bardzo dobrym wyszkoleniem tenisowym i obronić mistrzowski tytuł zdobyty, także w ubiegłym roku.

Klasyfikacja końcowa:

 1. SP POWIDZKO
 2. SP 3 OBORNIKI ŚLĄSKIE
 3. SP MASŁÓW
 4. SP SKOKOWA

Na zakończenie zawodów organizatorzy z SP Prusice wręczyli zwycięskim drużynom pamiątkowe puchary i dyplomy. Niestety zabrakło pamiątkowych medali.   Najlepszą zawodniczką turnieju została Maja Bocianowska.

 

 

                                                                                                                  Paweł Bybel