Sport szkolny - UKS

Gminne Mistrzostwa Piłki Ręcznej

11.01.2018 r. w Hali Sportowej w Żmigrodzie odbyły się zmagania sportowe w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych Gminy Żmigród. W turnieju szczypiorniaka wzięły udział reprezentacje trzech szkół: SP Powidzko, SP Radziądz i gospodarz SP Żmigród.  Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” w czasie 2x7 minut. Nasze reprezentacje zarówno dziewcząt jak i chłopców uległy w swoich meczach  drużynie  gospodarzy, natomiast zdecydowanie pokonały reprezentację SP Radziądz i ostatecznie uplasowały się w turnieju na drugim miejscu.

Klasyfikacja dziewcząt:

1. SP Żmigród    -    4pkt   -   10:0
  2. SP Powidzko  -    3pkt  -     4:2
  3. SP Radziądz    -    2pkt  -     0:12

Reprezentacja naszych dziewcząt wystąpiła w składzie: Bocianowska  Maja, Matyja Aleksandra, Baracz Paulina, Kwiecień Sara, Tracz Wiktoria, Pyrka Alicja, Muś Maja, Wojda Julia, Golara Amelia, Tadeusiak Dobrosława.

Klasyfikacja chłopców:

1. SP Żmigród    -   4pkt   -   27:0
  2. SP Powidzko  -   3pkt   -   10:8
  3. SP Radziądz   -    2pkt  -   0:27

Skład drużyny chłopców: Targoni Kacper, Mądry Dominik, Górski Filip, Czajka Ksawery, Musialik Marcel, Muś Wiktor, Król Bartłomiej, Baracz Mateusz, Diedio Antoni, Bronowicki Michał, Smulski Damian.

Podsumowania turnieju dokonali nauczyciele w-f z SP Żmigród, a nagrody wręczyła dyrektor  szkoły  p. Renata Jasińska. Wszystkie drużyny otrzymały okazałe puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Szczególne wyróżnienie otrzymała nasza zawodniczka Maja Bocianowska jako najlepsza szczypiornistka turnieju.

Reprezentacje dziewcząt i chłopców do turnieju przygotowali p. Paweł Bybel i p. Aleksander Wroński.

Paweł Bybel