Sport szkolny - UKS

Powiatowe Zawody Siatkarskie klas IV

11.04.2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Obornikach Śląskich odbył się Finał Powiatu Trzebnickiego Igrzysk Dzieci  w Mini Siatkówkę Chłopców klas IV. W turnieju wzięło udział 6 drużyn ze szkół: SP Pęgów, SP Psary, SP 3 Oborniki Śląskie, SP Zawonia, SP Ujeździec Wielki i SP Powidzko.

Nasza reprezentacja w składzie: Bednarz Damian, Burak Damian, Darowski Marcel, Marut Błażej, Rutkowski Aleksander, Żupiński Konrad po rozegraniu pierwszego zwycięskiego meczu  z SP Zawonia 2:0 niestety w drugim uległa rówieśnikom z SP Ujeździec Wielki  1:2 i zajęła II miejsce w grupie A. W meczu o awans do finału rozegraliśmy bardzo trudny pojedynek z reprezentacją SP Pęgów, która w grupie B była zdecydowanym liderem. Pomimo dużej koncentracji i woli walki naszej drużyny ponieśliśmy porażkę 0:2.

W ostatnim meczu, którego stawką było III miejsce, nasi chłopcy stanęli na wysokości zadania i już zdecydowanie pokonali zawodników z SP Ujeździec Wielki 2:0.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. SP Pęgów

2. SP Psary

3. SP Powidzko

4. SP Ujeździec  Wielki

5. SP 3 Oborniki Śl.

6. SP Zawonia

Na zakończenie zawodów siatkarskich organizatorzy wręczyli drużynom tylko pamiątkowe dyplomy   i puchar pierwszej drużynie. Wybrano także najlepszych siatkarzy turnieju, wśród których znalazł się nasz uczeń Damian Bednarz.

Nasza reprezentacja chłopców potwierdziła bardzo wysoki poziom siatkarski osiągnięty poprzez udział w zajęciach SKS-u i jak na debiut w takich zawodach, to rokowanie na przyszłość jest bardzo dobre. Za ten sukces chłopcy otrzymali od p. Pawła Bybla, który przygotował uczniów do turnieju pamiątkowe medale, które wręczył wraz z dyrektorem SP Powidzko Jerzym Siudą.

Paweł Bybel