Rok szkolny 2025/2026
- BRD - Strefa Wrocławska
- Powiatowy turniej BRD
- Wicemistrzynie Powiatu Trzebnickiego w siatkówce klas 5
- Mistrzowie i Mistrzynie Gminy Żmigród w siatkówce klas 5 🏐💪🏆
- Wicemistrzowie Gminy Żmigród w mini siatkówce klas 4 💪🏐
- Powiatowe Igrzyska w mini siatkówce
- Mistrzostwa Gminy Żmigród w mini siatkówce klas 6 🏐🏆🥇
- Gminne Igrzyska Młodzieży w koszykówce 3x3 klas 7-8
- Gminne Igrzyska Dzieci w mini koszykówce chłopców 🏀🏀🏀
- Gminne Igrzyska w Minikoszykówce dziewcząt kl. 5-6
- Gminne Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym 🏓
- 26 Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców kl. 7-8 – „Puchar Jesieni”
- Gminne Biegi Przełajowe w Radziądzu
Powiatowy turniej BRD
10.04.2025r w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Powidzku został zorganizowany już po raz XIII Powiatowy Turniej "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym". Konkurs jest trudny, gdyż składa się z dwóch części - teoretycznej (test z przepisów ruchu drogowego) i praktyczny - jazdy rowerem po torze przeszkód. W rywalizacji wzięło udział 6 szkół z naszego powiatu: SP Żmigród, SP Korzeńsko, SP Radziądz , SP Pęgów, SP Szewce i gospodarz turnieju SP Powidzko. Turniej odbywał się w dwóch grupach wiekowych: rocznik 2014 i młodsi(klasy 4-5) - 24 uczniów oraz 2013 i starsi(klasy 6-8)- 18 uczniów. Test opracowali i przeprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej w Trzebnicy. Tor przeszkód egzaminowali wspólnymi siłami funkcjonariusze policji i organizatorzy konkursu p. Paweł Bybel i p. Robert Belnik. Po zakończeniu turnieju w którym zawodnicy wykazali się bardzo dobrym poziomem wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego i zaliczeniu bardzo wymagającego toru przeszkód organizatorzy dokonali podsumowania osiągniętych wyników.
Grupa młodsza:
I miejsce - SP Powidzko – Hanna Dorosz, Zuzanna Kropielnicka, Stanisław Czwartosz, Fabian Tadeusiak
II miejsce - SP Pęgów
III miejsce - SP Radziądz
Grupa starsza:
I miejsce - SP Powidzko - Sołopa Alan, Fiłon Urszula, Kropielnicki Tadeusz
II miejsce – SP Radziądz
III miejsce - SP Szewce
Najlepszymi zawodnikami turnieju w grupie młodszej zostali: Hanna Dorosz i Fabian Tadeusiak z SP Powidzko w starszej: Tadeusz Kropielnicki z SP Powidzko i Kacper Łobuziak z SP Szewce..
Dekoracji dokonali obecni funkcjonariusze policji, dyrektor szkoły Elżbieta Rychlicka i organizator turnieju p. Paweł Bybel. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, puchary i statuetki. Przygotowano także poczęstunek dla dzieci i opiekunów. Nagrody zostały zakupione z funduszy Stowarzyszenia Oświatowego SOWA oraz Szkoły Podstawowej w Powidzku.
Drużyna młodsza i starsza z SP Powidzko będzie reprezentować nasz powiat w strefie wrocławskiej Ogólnopolskiego Turnieju "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym", który odbędzie się 09.05.2026r we Wrocławiu.
Paweł Bybel