• Szkoły pełne talentów

We wrześniu 2022roku nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szkoły pełne talentów” organizowanej przez sieć sklepów Lidl, która trwała do 13 listopada 2022r. Akcja ta mobilizowała Rodziców do działania na rzecz szkoły. Robiąc codzienne zakupy w sklepie, otrzymywali kupony-Talenciaki, które przekazywali naszej szkole. Za uzbierane punkty zamówiliśmy 2 zestawy doeksperymentów – elektryczność oraz jeden grupowy zestaw malarski. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za wsparcie naszej szkoły.

• Zajęcia taekwondo w naszej szkole

• Trening w grupie  (7-9 lat) jest etapem kształtowania ruchu w oparciu o techniki Taekwon-d0. Dzieci ćwiczą wszystkie cechy motoryczne oraz rozwijają je w oparciu o autorski program Centrum Sztuki Walki ” Pantera”.

Program ten, powstał w oparciu o doświadczenie i wiedzę naszego sztabu trenerów. Dodatkowo w trosce o zdrowie naszych ćwiczących, każde ćwiczenie konsultowane jest z fizjoterapeutami dziecięcymi dlatego działamy kompleksowo jednocześnie poprawiając kondycję i sprawność fizyczną małego adepta.

Trening Taekwon-do w najmłodszych grupach traktowany jest jako narzędzie które koryguje wadę postawy , kształtuje sprawność ruchową, rozwija koncentrację wspiera rozwój emocjonalny dziecka oraz wspiera bardzo ważny rozwój społeczny ( przestrzeganie norm i zasad, kompetencje społeczne oraz adaptacja w nowych sytuacjach).

Obciążenia fizyczne są większe niż w najmłodszej grupie. Wprowadzony zostaje bardziej stanowczy proces dyscyplinowania, opierający się ściśle na zasadach Taekwon-do, tj.

grzeczności, uprzejmości (Ye Ui),

rzetelności, uczciwości (Yom Chi),

wytrwałości (In Nae),

samokontroli, opanowaniu (Guk Gi),

nieugiętym duchu, odwadze (Baekjul Boolgool).

Podczas treningu dzieci uczą się powyższych zasad, a także próbują przyswoić i zaadaptować je w życiu codziennym. Ponadto zdobywają podstawowe umiejętności samoobrony, ucząc się przy tym przede wszystkim opanowania oraz przewidywania konsekwencji własnych zachowań.

Poniżej zdjecia z zajęć oraz wakacyjnego obozu

• Koncert „13 grudnia roku pamiętnego…”

• Wrocław, 30 listopada 2022 r.

Szanowni Państwo,

W dniu 9 grudnia br. o godzinie 18.00 w Auli Politechniki Wrocławskiej przy ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 27 odbędzie się koncert „13 grudnia roku pamiętnego…” . Organizatorami są Instytut Pamięci Narodowej, Politechnika Wrocławska i Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Politechnice Wrocławskiej.

Przy akompaniamencie Krzysztofa Żesławskiego będę miał zaszczyt śpiewać piosenki i ballady solidarnościowe oraz okraszać je historycznymi komentarzami.

Serdecznie zapraszam, warto przyjść z rodziną i przyjaciółmi. Proszę o upowszechnienie informacji o wydarzeniu w społeczności szkolnej, w szczególności przekazanie zaproszenia nauczycielom historii oraz historii i teraźniejszości, a także uczniom zainteresowanym najnowszą historią Polski.

Wstęp jest wolny.

Plakat w załączeniu.

Do zobaczenia na koncercie!

koncert_9.12.2022.pdf​​​​​​​