• Życzenia Wielkanocne
          • Życzenia Wielkanocne

          • Życzymy Państwu, aby te święta Wielkanocne wniosły do Państwa serc wiosenną radość i świeżość,
            pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.


            Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku

        • Rekrutacja uzupełniająca
          • Rekrutacja uzupełniająca

          • Drodzy Rodzice

            Od 8 kwietnia 2020 r. rusza rekrutacja uzupełniająca. Rodzice którzy nie zdążyli złożyć we właściwym terminie dokumentów mają taką możliwość do 17 kwietnia 2020 r. do godz. 15.00.

            Ze względu na pandemię koronawirusa wnioski proszę przesyłać na adres e-mailowy szkoły: sppowidzko_49@op.pl

            W zakładce Rekrutacja znajdują się wzory wymaganych dokumentów.

            Zapraszamy również do zapoznania się z Regulaminem rekrutacji, który wyjaśnia najważniejsze kwestie.

            Informacja o liczbie wolnych miejsc:

            kl. 1 - 4 wolne miejsca

            oddz. przedszkolny - 11 wolnych miejsc

            punkt przedszkolny - 11 wolnych miejsc

        • Odbiór podręczników
          • Odbiór podręczników

          • Podręczniki będą wydawane do 20.03.2020 r. w godz. 8.00 - 11.30, prosimy o tel z informacją dla  kogo przygotować podręczniki z 15 minutowym wyprzedzeniem.Po tym terminie podręczniki nie będą wydawane.

          • Lekcje z internetu - komunika MEN

          • Warszawa, 16 marca 2020 r.

             

            Lekcje z internetu
            - rusza serwis gov.pl/zdalnelekcje


            Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów szkół podstawowych
            i ponadpodstawowych – wszystko to można znaleźć na stronie
            www.gov.pl/zdalnelekcje. Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowały propozycje dla nauczycieli i dyrektorów do zdalnej nauki z uczniami. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów. Zachęcamy do korzystania!


            Zgodnie z podstawą programową

            Na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje można znaleźć propozycje dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, zgodne z aktualną podstawą programową. To treści, które mogą być wykorzystane w trakcie zdalnego nauczania.


            Inspiracja dla nauczycieli

            Naszą intencją jest to, aby uruchomiona strona była nie tylko inspiracją dla nauczycieli, ale także wsparciem w ich pracy. Stąd m.in. koncepcja „planu lekcji” z propozycjami treści na każdy dzień. To jedynie podpowiedź. Zostawiamy nauczycielom pełną dowolność w wyborze oraz wykorzystaniu opublikowanych lekcji i tematów.

            Na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje nauczyciele nauczania początkowego znajdą materiały, dzięki którym wspólnie ze swoimi uczniami powitają wiosnę. Szóstoklasiści na muzyce będą mieli szansę poznać (jeśli jeszcze ich nie znają) różne współczesne style muzyczne. Nauczyciele ósmoklasistów będą mogli powtórzyć z nimi czas Past Simple i popracować nad wzbogaceniem słownictwa.

            Poza językiem angielskim, na stronie znajdują się także podpowiedzi do wykorzystania na lekcjach niemieckiego, hiszpańskiego czy francuskiego. Nie zapomnieliśmy też o takich przedmiotach jak np. podstawy przedsiębiorczości czy edukacja dla bezpieczeństwa. Co ważne, wszystkie udostępnione na stronie materiały dydaktyczne są bezpłatne.


            Epodreczniki.pl – platforma do zdalnej nauki

            To bezpłatne, stworzone i administrowane przez Ministra Edukacji Narodowej narzędzie edukacyjne, które oferuje nauczycielom i uczniom gotowe materiały dydaktyczne. Platforma umożliwia także tworzenie, współtworzenie nowych treści i dzielenie się nimi z uczniami, tworzenie testów sprawdzających. Daje również możliwość śledzenia postępów uczniów, a nawet indywidualizację pracy z uczniem.

            - Warto korzystać z rzetelnych, merytorycznych źródeł. Na stronie epodreczniki.pl znajdują się materiały do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów szkół, które uwzględniliśmy w przykładowych planach lekcji. Chcemy, aby w czasie zawieszonych zajęć uczniowie mieli możliwość utrwalenia wiedzy i powtórzenia dotychczasowych lekcji. Dla nauczycieli może to być okazja do zdobywania nowych kompetencji – podkreślił minister edukacji Dariusz Piontkowski.

            Materiały dostępne na platformie są:

            • bezpłatne,
            • zgodne z podstawą programową dla szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych,
            • udostępniane na otwartej licencji Creative Commons zapewniającej korzystanie z e-materiałów przez nauczycieli – oznacza to, że można je dowolnie wykorzystywać, przerabiać, drukować, kopiować itd.,
            • dostępne z różnych urządzeń (komputer, laptop, tablet, smartfon),
            • dostosowane do potrzeb uczniów z różnymi dysfunkcjami.

             

            Na platformie nauczyciele i uczniowie mają do dyspozycji:

            • e-podręczniki i e-materiały do większości przedmiotów ogólnokształcących na wszystkich etapach kształcenia,
            • dodatkowe zasoby dydaktyczne do poszczególnych przedmiotów, w tym filmy edukacyjne, audiobooki,
            • przykładowe programy nauczania i scenariusze zajęć.

             

            Zarejestrowani i zalogowani użytkownicy mogą korzystać z edytora treści, który daje możliwość tworzenia treści edukacyjnych dostosowanych do urządzeń mobilnych. Warto podkreślić, że nauczyciel może udostępniać materiały nawet tym uczniom, którzy nie są zarejestrowani.

             

            Na platformie można znaleźć także linki do materiałów edukacyjnych partnerów serwisu. Zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmami instruktażowymi, które pokazują, w jaki sposób korzystać z platformy e-podręczniki.

             

            Materiały i narzędzia

            Warto zapoznać się również z podpowiedziami dotyczącymi narzędzi do zdalnej pracy z uczniami. Aby utworzyć zdalną klasę nie musicie ściągać i instalować płatnych aplikacji. Czasem najskuteczniejszy okazuje się popularny i darmowy komunikator internetowy. O tym, z jakich jeszcze narzędzi mogą korzystać nauczyciele, można zapoznać się w poradniku Nauczycielu, poprowadź lekcje online!.

            Ministerstwo Cyfryzacji wraz z NASK przygotowało również materiały, w których krok po kroku można dowiedzieć się na przykład, jak założyć grupę na portalu społecznościowym czy swój kanał na platformie społecznościowej, a później prowadzić na nim swoje lekcje. Warto zapoznać się z tymi materiałami na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje w zakładce Zbuduj zdalną klasę.

            Specjalnie dla ósmoklasistów – pakiety zadań od CKE

            Czas zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych to możliwość powtórzenia materiału. Szczególnie chcemy zadbać w tym czasie o uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty i maturalnego. W tym celu Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet zadań powtórkowych dla uczniów klas VIII, który będzie publikowany codziennie od 16 do 25 marca.

            Każdy taki zestaw będzie się składał z:

            • zadań z języka polskiego zorganizowanych według lektur obowiązkowych w klasach VII-VIII;
            • zadań z matematyki zorganizowanych według kolejnych wymagań szczegółowych podstawy programowej;
            • zadań z języka angielskiego – zorganizowanych według umiejętności.

             

            Zadania będą publikowane codziennie o godz. 9:00 na stronie internetowej www.cke.gov.pl, natomiast rozwiązania – o godz. 15:00. Zachęcamy do korzystania z zadań przygotowanych przez CKE!

            Zadania dla maturzystów

            Na stronie CKE również maturzyści znajdą zbiory zadań do powtarzania materiału ze wszystkich przedmiotów. Warto zapoznać się nimi pod linkiem - zbiory zadań dla maturzystów.

            W każdym zbiorze, oprócz zadań, zamieszczone są wskazówki, ich rozwiązania oraz same rozwiązania.

            Dostępne są też filmy o części ustnej egzaminu z języka polskiego, np. język polski i filmy o błędach, jakie maturzyści często popełniają, rozwiązując zadania z języka polskiego, chemii czy biologii - filmy różne.

            Działajmy razem przeciwko koronawirusowi!

            Przez najbliższy czas musimy zrobić wszystko, aby zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce. Stąd szerokie działania rządu – takie jak zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach, placówkach oświatowych, żłobkach i na uczelniach, a także odwołanie imprez masowych. Jest to możliwe dzięki specustawie w sprawie przeciwdziałania koronawirusowi.

            Wiele jednak zależy od Ciebie!

            • Unikaj skupisk ludzkich, jeśli możesz – udaj się na pracę zdalną.
            • Myj często ręce, nie dotykaj bez potrzeby twarzy.
            • Zwracaj uwagę innym na właściwe zachowania!

            Wszystkie niezbędne i wiarygodne informacje można znaleźć na: gov.pl/koronawirus.

            Jeśli masz objawy towarzyszące koronawirusowi, zadzwoń do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej lub na infolinię NFZ pod: 800 190 590.

             

            Departament Informacji i Promocji
            Ministerstwo Edukacji Narodowej 

             

        • Komunikat Dyrektora szkoły
          • Komunikat Dyrektora szkoły

          • Szanowni Państwo

            W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, z uwagi na zagrożenie związane z koronawirusem, informuję, że szkoła będzie obsługiwała interesantów wyłącznie telefonicznie,  mailowo i przez e-dziennik.

            Szkoła peni dyżur w godz. 8.00 - 12.00. Po tych godz. w waznych sprawach prosimy o kontakt pod nr. tel. 603 074 096

            Decyzja ta obowiązuje od 16 marca do odwołania.

          • Informacja MEN dot. zawieszenia zajęć z powodu koronawirusa

          • Rodzicu,

             

            • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
            • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
            • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
            • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
            • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
            • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

             

            Uczniu,

             

            • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
            • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
            • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
            • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

             

             

            Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

             

            Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

             

            Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

            • dziennik elektroniczny;
            • strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
            • mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

             

            Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy
            e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

             

            Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

             

            • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
            • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

             

            Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

             

            Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

            Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

          • Zajęcia odwołane!!!!

          • Drodzy Rodzice

            W związku z zagrożeniem koronawirusem i decyzją Ministra Edukacji Narodowej informuje, że w dniach 12 i 13 marca 2020 r. zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Szkole Podstawowej w Powidzku. W dniach 12 i 13 marca będą prowadzone w godz 7.00-14.00 zajęcia opiekuńcze dla dzieci, których rodzice nie mogą zapewnić opieki w domu. Informuje również, że jutro i w piątek nie będzie dowozów. Rodzice w tych dniach mogą dowieźć dzieci do szkoły. Od 16 marca 2020r. do 25 marca 2020r. zawieszam  zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze w Szkole Podstawowej w Powidzku. O wszelkich zmianach będę informowała poprzez dziennik elektroniczny i stronę internetową szkoły.

            Pozdrawiam

            Elżbieta Rychlicka

            Dyrektor Szkoły

          • Przystanki autobusowe

          • Prosze, aby dzieci wsiadały i wysiadały na przystankach autobusowych wyznaczonych w poszczególnych miejscowościach. Są to miejsca bezpieczne i wyznaczone zgodnie z przepisami. 

            Dyrektor Szkoły

          • Zmiana rozwozów

          • Informujemy, iz od 10.03.2020 r. nastąpi przesunięcie w rozwozach do miejscowści: Kanclerzowice, Osiek Mały, Osiek, Bukołowo, Jamnik, Książęca Wieś. Aktyalny rozkład w zakładce Rozkład jazdy autobusu szkolnego

          • „Wieczór Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

          • W poniedziałek 2 marca 2020 r. o godz. 18.00
            w auli Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. A. Osieckiej
            przy ul. Tęczowej 60
            w ramach wrocławskich obchodów
            Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 
            odbędzie się:

            „Wieczór Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

            W programie historyczne wprowadzenie i wspólne śpiewanie
            piosenek partyzanckich oraz z okresu Drugiej Konspiracji,
            które poprowadzi
            Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk.

            Wstęp wolny!     Zapraszamy!

          • Program dla szkół

          • Szanowni Rodzice i Opiekunowie,  
             
            Przypominamy Państwu, iż nasza szkoła uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując  w ramach Programu działania edukacyjne.  
            W ramach uczestnictwa w Programie nasza szkoła ma zawartą umowę z dostawcą, który dostarcza owoce  i warzywa oraz mleko i produkty mleczne (lub odrębne umowy z dostawcami owoców i warzyw oraz produktów mlecznych), które następnie są udostępniane dzieciom w klasach I-V. W II semestrze roku szkolnego 2019/2020 dzieci uczestniczące w Programie otrzymają, co najmniej 3 razy w tygodniu, przez  12 tygodni, łącznie:  42 porcje świeżych owoców i warzyw oraz soki owocowe/przeciery owocowe,  40 porcji mleka i produktów mlecznych. Do dzieci w ramach Programu trafią następujące produkty: jabłka, gruszki, truskawki, soki owocowe/ przeciery owocowe/ zagęszczone przeciery owocowe, marchewki, rzodkiewki, kalarepa, pomidorki oraz mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne. 
            Każdy rodzic lub opiekun dziecka powinien zapoznać się z zasadami Programu, w tym z powyższym katalogiem dostarczanych produktów i wyrazić zgodę na udział dziecka w Programie, do czego serdecznie Państwa zachęcamy. Dostawca zobowiązany jest dostarczyć ww. produkty do szkoły gotowe do spożycia przez dzieci, czyste, a w przypadku gdy jest to wymagane, pokrojone i odpowiednio zapakowane. Po dostarczeniu produktów przez dostawcę, nim zostaną one udostępnione dzieciom, ich jakość sprawdzana jest również przez pracowników szkoły. Mając na uwadze zarówno aspekty edukacyjne, jak również konieczność zachowania właściwej jakości, w tym ciągu chłodniczego, produkty te powinny zostać spożyte przez dzieci w szkole po ich udostępnieniu i nie powinny być zabierane przez uczniów do domów. Jakość świeżych owoców i warzyw (pokrojonych i zapakowanych) lub produktów mlecznych, przetrzymywanych w temperaturze pokojowej przez kilka godzin w plecaku szkolnym ulega pogorszeniu co często powoduje, że nie nadają się one do spożycia przez dzieci. W przypadku, gdy taka sytuacja będzie miała miejsce prosimy o Państwa reakcję i wsparcie  w rozmowie z dziećmi, tak aby zachęcić je do wspólnego spożywania świeżych produktów w szkole, razem  z rówieśnikami. Przykład kolegów i koleżanek jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na skuteczność Programu i kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych. Zachęcamy Państwa również do wspólnego kontynuowania w środowisku domowym zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia, co niewątpliwie wzmocni skuteczność Programu, a przy tym będzie inwestycją w zdrowie całej rodziny.      
            Wszelkie informacje dotyczące Programu, w tym wykaz zatwierdzonych dostawców, dostępne są na stronie internetowej Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa realizującego Program:  http://www.kowr.gov.pl/program-dlaszkol/program-dla-szkol. Jednocześnie wszelkie uwagi dotyczące realizacji Programu w szkole prosimy zgłaszać na adres mailowy programdlaszkol@kowr.gov.pl oraz do właściwego Oddziału Terenowego KOWR. 

          • Podziękowania

          • Dyrektor i Społeczność Szkoły serdecznie dziękują rodzicom klas 4-8 i 3,4-latków za pyszne, piękne torty i desery przygotowane na zabawę karnawałową w dniu 1 lutego 2020 r.

            ***

            Dyrektor, Nauczyciele, Uczniowie bardzo dziękują za wspaniałe przygotowanie i przeprowadzenie zabawy karnawałowej dla dorosłych w dniu 1 lutego 2020 r. n/w osobom:

            p. Banaś S.

            p. Hajde A.

            p. Mądry J.Ł.

            p. Musialik E.

            p Podlewska M.

            p. Rutkowscy A. M.

            p. Skierewska A.

            p. Tadeusiak P.

            p. Wojciechowska D.

            p. Wojciechowska M.

            ***

            Społeczność Szkoły Podstawowej w Powidzku składa serdeczne podziękowania rodzicom oddziałów przedszkolnych i klas I-III za pyszne ciasta, babeczki i inne słodkości przygotowane na zabawę taneczną dla dzieci, która odbyła się 10 lutego 2020 r.

            ***

            Dyrektor, Nauczyciele, Uczniowie serdecznie dziękują za wspaniałe przygotowanie i pracę podczas zabawy tanecznej dla dzieci n/w osobom: p. Angurent W. , p. Dębowska D., Hajde A., p. Juskowiak-Smulska S., p. Mądra J., Musialik E., p. Pietraszewska A., p.Piróg A., p. Podlewska M., p. Rutkowska A., p. Skierewska A., p.Targoni F., p. Tomaszewicz K.